Menu
Zavřít

Náš tým

Zpět na Tým
JUDr. Michal Žižlavský michal@zizlavsky.cz

zakládající partner | insolvenční správce se zvláštním povolením

Advokát od roku 1991. V roce 1992 založil pod svým jménem advokátní kancelář, která se postupně rozrůstala a od roku 2008 působí ve formě právnické osoby.

JUDr. Michal Žižlavský je vedoucím partnerem kanceláře. Zaměřuje se na obchodní právo, akvizice korporací v úpadku, nemovitostní transakce, soudní reorganizace podniků, insolvenční právo a zastupování před soudy všech stupňů. V průběhu své praxe působil několik let jako soudce ve funkci předsedy senátu. Získal rozsáhlé zkušenosti z mnoha set soudních řízení jako soudce, advokát a insolvenční správce. Zastupuje významné banky, průmyslové a obchodní podniky, obchodní řetězce, hotelové sítě, družstevní svazy a další korporace.

Znalost soudního procesu uplatňuje též v insolvenčních řízeních. Jako první expert v České republice získal zvláštní povolení Ministerstva spravedlnosti, opravňující k výkonu funkce insolvenčního správce velkých podniků, bank, finančních institucí se zvláštním režimem, obchodníků s cennými papíry, provozovatelů vypořádacích systémů, organizátorů trhu s investičními nástroji, investičních společností, investičních fondů a penzijních fondů. Jako ohlášený společník a statutární zástupce právnické osoby, která aktivně působí jako insolvenční správce, získal unikátní zkušenosti z mnoha soudních reorganizací podniků podle nové právní úpravy.

JUDr. Michal Žižlavský působí jako člen Legislativní rady vlády, je členem představenstva České advokátní komory, předsedou odborné sekce České advokátní komory pro insolvenční právo a předsedou Rady expertů Asociace insolvenčních správců.

Kontaktujte nás

Ozvěte se nám se svým problémem a něco vymyslíme.